Bilety komunikacji miejskiej:

Bilety można kupić na dwa a nawet trzy sposoby:
a) w automacie biletowym, który znajduje się na prawie przystanku – płatność gotówką lub kartą;
b) w autobusie (automat przy pierwszych, szerokich drzwiach) / tramwaju (automat w każdym wagonie, przy środkowych drzwiach) – płatność TYLKO KARTĄ;
c) w kiosku – płatność tylko gotówką.

Dojazd z Dworca Głównego do Akademika T-19:

Od Dworca Głównego PKP do akademika Politechniki Wrocławskiej T-19 można dojechać liniami autobusowymi numer 145 (kierunek SĘPOLNO) i 146 (kierunek BARTOSZOWICE) oraz tramwajem linii 2 (kierunek BISKUPIN). We wszystkich wymienionych liniach należy wysiąść na przystanku Tramwajowa. Rejon akademików zaznaczono na mapie niebieskim kółkiem, T-19 znajduje się na końcu.

Dojazd z akademika T-19 do budynku A1:

Z Akademika T-19 do budynku A1 Politechniki Wrocławskiej (czerwone koło) można dojechać tramwajem linii 1, 2, 4, 10 oraz autobusem linii 145, 146. Należy wysiąść na przystanku Kliniki, przejść do końca ulicy Ignacego Łukasiewicza i skręcić w prawo na ulicę Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego (na tej ulicy znajduje się budynek A1). Obecnie przeprowadzany jest remont schodów do budynku A1, co może stanowić dobry drogowskaz. Po wejściu do budynku kierujemy się w prawo, do najbliższej klatki schodowej i wchodzimy na II piętro, do sali 322. Istnieje również możliwość wjazdu windą – należy przejść się korytarzem za "prawą" klatką schodową; winda jest przy końcu końcu korytarza, po prawej stronie.

Rozkład jazdy MPK Wrocław znajduje się na stronie: http://www.wroclaw.pl/rozklady-jazdy